Anasayfa Haberler Duyurular İletişim Düğün -Sünnet Takvimi Ziyaretçi Defteri Arama 1 Mart 2021 Pazartesi 
 
DİRLİK BİRLİKTEDİR.
İstek, Şikayet ve Öneri Bildiriminde Bulunmak için tıklayınız...
Hata Bildiriminde Bulunmak için tıklayınız...
Çayırpınar Köyü
 Köyümüz
 Yer isimleri
Köyde Sülaleler
Muhtarlarımız
Esnaflarımız
Mezunlarımız
Şehitlerimiz
Sanal Mezarlık
Ziyaretçi Defteri
Cep MESAJ Sistemi
Sizden Gelenler
Anılar
Şiirler
Sizin İçin Seçtik
Dernekler
Ankara
Çankırı
İstanbul
Dernek Tüzüğü
3.235.11.178
0
64
64
64
4272
1730221 / 2450660
 
Veli Bilgilendirme Sistemi
 
ŞEHİTLERİMİZ

Gül koklayıp Vatanı gül yerine koymuşuz,
Gül renginde Bayrak ile kendimizi bulmuşuz,
Vatana şehit olup, toprağına güller gibi düşmüşüz,
Kanımızı mühür edip toprağına vurmuşuz,
Bitmeyen sevdadır vatan,devam eder bilmişiz

Analar,babalar sakın ha göz yaşı dökmeyiniz,
Vatana verdik canımızı,düşmana belli etmeyiniz
Şehitlik şerbeti bu,içmekmiş kader ve kısmetimiz,
Potin, parka, beremiz,olmuştur kefenimiz
Bitmeyen sevdadır Vatan Bunu böyle bilmişiz
Adem KAHRAMAN
  Kuruosmangil sülalesindendir. Şehit Adem KAHRAMAN’ın babası Osman Beyefendi , annesi ise Kezban KAHRAMAN hanımefendidir.Askerimiz 1949 doğumluydu. Askerliğinin acemilik bölümünü İzmir Bornova’da yapan şehidimiz usta birliğini ise Adana’da sıhhiye olarak yapmaktaydı. Osmaniye ilçesinde askeri araçla görev esnasında trafik kazası sonucu 30.09.1970 tarihinde şehit düşmüştür. Kabristanı Çankırı Çayırpınar köyündedir.
Ali ÇALIŞIR
  Onbaşıgil sülalesindendir. Şehit Ali ÇALIŞIR’ ın babası Ahmet Beyefendi , annesi ise Hatice ÇALIŞIR hanımefendidir. Askerimiz 1973 doğumluydu. Lise eğitimini Sincan Endüstri Meslek Lisesinde tamamladı. Askerliğinin acemilik bölümünü Isparta’da 73/1 tertip komando olarak yapan şehidimiz usta birliğini ise Mardin /Midyat’ta Piyade Komando Çavuş olarak yapmaktaydı. Terhis olacağı son gün, görev yaptığı Şırnak Gabar Dağından dönüşte askeri aracın mayına basması sonucu 11.08.1994 tarihinde şehit düşmüştür. Adına Çankırı Fatih Mahallesinde Ali ÇALIŞIR isimli bir sokak bulunmaktadır. Ali Bey futbolu severdi ve koyu bir Fenerbahçe hayranıydı. Ali Bey Sevgi Hanımla evliydi .Büşra Gamze isminde bir kızı vardı. Kabristanı Ankara /Sincan’dadır
Erdem ÖZTÜRK
  Yusufgil (Abazalar) sülalesindendir. Şehit Erdem ÖZTÜRK’ ün babası Muzaffer Beyefendi , annesi ise Leyla hanımefendidir. Subayımız 1971 doğumluydu. Çankırı Gazi İlköğretim Okulu, İzmir Maltepe Askeri Lisesi ve Kara Harp Okulunda eğitim görmüştür. Jandarma Pilot Üsteğmen olarak görev yaptığı Hakkari’nin Şemdinli ilçesinden helikopterle havalandıktan sonra Kuzey Irak Basyan bölgesinde helikopterin düşürülmesi sonucu 28.11.1998 tarihinde şehit düşmüştür. Adına Çankırı Cumhuriyet Mahallesinde Şehit Pilot Üsteğmen Erdem ÖZTÜRK isimli bir sokak ve bir de park bulunmaktadır. Erdem Bey evli ve Gökçe isimli bir çocuk babasıydı..Kabristanı Çankırı Şehitliğindedir.
Kadir ÖZTAŞ
  Osmangil sülalesindendir. Şehit Kadir ÖZTAŞ’ın babası Mustafa Beyefendi , annesi ise Ayşe ÖZTAŞ hanımefendidir. Şehidimiz 1935 Çayırpınar Köyü doğumluydu. Çankırı Emniyet Müdürlüğünde Çarşı Mahallesi Bekçi başı olarak görev yapmaktaydı. Gece görevinde kontrol esnasında traktör altında kalarak Çankırı’da 15.05.1973 tarihinde şehit düşmüştür. Kadir Bey Gürcü Hanımla evliydi . Satılmış, Hatice, Melahat, Deniz ve Kadir olmak üzere beş çocuk babasıydı. Kabristanı Çankırı / Sarıbaba mezarlığındadır.OLAY GÜNÜNDEN BİR GÜN SONRA YAYIMLANAN YEREL BASIN HABERLERİ
  16.05.1973 Çarşamba günlü Doğruyol gazetesi “Şehit olan Bekçi Başı Kadir ÖZTAŞ dün törenle defnedildi. Dün gece vazifeli olarak bir polis memuru ile devriye gezen Bekçi başı Kadir ÖZTAŞ, traktörün altında ezilerek şehit olmuştur. Öğrendiğimize göre , bir hırsız firarisini yakalamak için aramaya çıkan bekçi başı Kadir ÖZTAŞ sabah saat 04:00 sıralarında Sarıbaba mevkiinde Fatih İlkokulu önünden geçen traktörü durdurup şoförden vazifesi ile ilgili malumat almak üzere traktöre yanaştığında şoför aniden aniden traktörü harekete geçirmesi ile Kadir ÖZTAŞ, arka sol tekerlek altında kalarak ezilip ölmüştür. Orada bulunan ve hadiseye şahit olan polis memurunun, dur ihtarına aldırmayan traktör şoförü hadise yerinden süratle uzaklaşmış, traktörün plakası da olmadığından şoförün de kimliği tespit edilememiştir. .... Ölüm haberi şehrimizde büyük üzüntü yaratan bekçi başı merhum Kadir ÖZTAŞ’ın dün Büyük camiinde ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazından sonra Bayrağa sarılı tabutu musalladan alınarak bütün meslektaşlarının iştirakiyle ve kalabalık bir cemaatle Sarıbaba mezarlığına gömülmüş ve meslektaşlarının göz yaşları ile şehit Kadir ÖZTAŞ toprağa verilmiştir. Amir ve meslektaşları ile halk tarafından dürüst ve çalışkanlığıyla tanınan, sevilen ve sayılan merhum, Kadir ÖZTAŞ’a Allah’tan rahmet, Emniyet mensuplarına ve ÖZTAŞ ailesine baş sağlığı dileriz..

  SAYIN ÇANKIRILILAR Dün Emniyet teşkilatının çalışkan , vazifeşinas, mert ve cesur bir elemanı vazife başında şehit olmuştur. On iki yıldan beri, tükenmeyen vazife aşkı ile dolu senelerini vatandaşın huzur ve rahatı için yitiren, sıcak yuvasından uzak, kar, kış demeden görev yapan Bekçi başımız Kadir ÖZTAŞ, meslektaşlarının göz yaşları arasında toprağa verilmiştir. Geride beş küçük yavrusu ile eşini yalnız bırakan merhum için AKBANK’ta 20419 No’lu bir hesap açılmıştır. Hayırsever vatandaşlarımızın bu hesaba yardımlarını bekler, merhumun ailesine baş sağlığı dileriz. Emniyet Müdürlüğü”

   16.05.1973 Çarşamba günlü Güneş gazetesi “Bekçi Başı Toprağa Verildi. On iki yıldır Emniyet Teşkilatında Bekçilik ve Bekçi başılık yapan çalışkan vazifeşinas olduğu kadar halk arasında ve amirleri tarafından sevilen Kadir ÖZTAŞ, dün sabah saat 04 sıralarında Sarıbaba mevkiinde , arama yapmak istediği traktör şoförü tarafından ezilerek ölmüştür. Merhumun cenazesi dün ikindi namazını müteakip cenaze mualla taşından alınarak eller üzerinde Emniyet Müdürlüğü önünden geçerek dini merasimle Sarıbaba’daki aile mezarlığına defnedilmiştir. Bekçi başı Kadir ÖZTAŞ’a Tanrı’dan bol rahmet, kederli ailesine ve Emniyet mensuplarına başsağlığı diler, acılarını paylaşırız. Not: Emniyet Müdürlüğünün ilanı bu gazetede de yayımlanmıştır.
Yılmaz ÖZKAN
Topalaligil (Baddıgil) sülalesindendir. Şehit Yılmaz’ ın babası İpek Muzaffer Beyefendi, annesi ise Satı ÖZKAN hanımefendidir. Askerimiz 1972 doğumluydu. Askerliğinin acemilik bölümünü Bilecik’ te yapan şehidimiz usta birliğini ise Şırnak/Cizre ilçesinde Jandarma Er olarak yapmaktaydı. Çatışma esnasında Şırnak’ta 09.11.1993 tarihinde şehit düşmüştür. Yılmaz Bey bekardı. Kabristanı Çankırı Çayırpınar Köyündedir.

 

 
 
 
MEZUNLARIMIZ
Sizce Bu Kim ?
 
 
 
Şu anda sitede 1 kişi var.
Copyright © 2021 Çankırı Çayırpınar Köyü Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Her Hakkı Saklıdır.
Sitedeki bilgi ve resimler resmi belge veya kanıt olarak kullanılamaz.
eposta: cayirpinar18@hotmail.com - cayirpinar18@gmail.com
Telefon : 0376 212 09 55 - 0541 818 70 05